sâmbătă, 18 octombrie 2008

joi, 16 octombrie 2008

La mulţi ani!


Dragul meu blog, ai împlinit azi un an. Îţi zic la mulţi ani! şi sper să ai în continuare cât mai multe postări.

miercuri, 15 octombrie 2008

Nici ieri şi nici azi nu am mers la şcolă din cauza unei probleme dentare.
Se pare că am tras curent iar gingia s-a inflamat. Sfatul medicului a fost să iau antibiotice.
Spre norocul meu m-am tratat la timp şi nu a trebuit să aştept o săptămână (de obicei, durata recuperării) până să merg la şcoală. Mă bucur că nu am avut şi alte complicaţii.

marți, 14 octombrie 2008

Împotriva cancerului!








miercuri, 8 octombrie 2008

"Fără pasiuni nu ezistă nici sublimul, fie în moravuri, fie în creaţie-artele frumoase s-ar întoarce înapoi la copilăria lor, iar vârstele s-ar bagateliza."

"Omul cel mai fericit este acela care face fericiţi câţi mai mulţi oameni."
Denis Diderot

marți, 7 octombrie 2008

Azi am avut 8 ore şi am dat un test la biologie.Cu toate aceste pot spune că încă mai am energie. Chiar dacă de dimineaţă cerul era înnorat, nu a plouat (curcubeul a fost prezent) . Frig este însă din belşug.Se pare că anotimpul rece se apropie cu paşi repezi.

vineri, 3 octombrie 2008






O oră de muzică inedită!
Toţi ne-am simţit minunat mai ales la sfârşitul acesteia când am dansat puţin basarabeanca,sârba si să nu uităm, hora. A fost grozav!

joi, 2 octombrie 2008

Cu verişoara mea, Livia... o dulceaţă de fată.

marți, 30 septembrie 2008



în parc...





vineri, 26 septembrie 2008

Azi am dat prima lucrare din acest nou an şcolar. Testul a fost la informatică iar
subiectele nu au fost forte dificile. Sper ca prima notă a mea să fie una bună.

;;